DIÁKOLIMPIAI BAJNOK A KARCAGI NAGYKUN REFORMÁTUS GIMNÁZIUM ÉS EGÉSZSÉGÜGYI SZAKGIMNÁZIUM LEÁNY KOSÁRLABDA CSAPATA

DIÁKOLIMPIAI BAJNOK A KARCAGI NAGYKUN REFORMÁTUS GIMNÁZIUM ÉS EGÉSZSÉGÜGYI SZAKGIMNÁZIUM LEÁNY KOSÁRLABDA CSAPATA


Március 2-4. között a Baranya megyei székhelyen az ország legjobb amatőr kosárlabdázó lány- és fiúcsapatai mérték össze tudásukat a Kosárlabda “B” kategóriás Diákolimpia® Országos Döntőjében. A pécsi hétvégén az V-VI. korcsoport fináléjában az ország legjobb 20-20 csapatának fiataljai küzdöttek meg a "Magyarország diákolimpiai bajnoka" címért.


Iskolánk csapata maga mögött hagyva a bronzérmes Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű középiskolát, és az ezüstérmes Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium csapatát a dobogó legfelső fokára állhatott.


A diákolimpia legjobb játékosaiból álló „All Star” csapatba két tanulónk Fehér Adrienn, Nagy Klaudia is bekerült. A torna legértékesebb játékosának: Fehér Adriennt és legjobb edzőjének Őrlős Zoltánt választották.


Diákolimpiai bajnokcsapat tagjai: Tóth Virág, Márkus Angéla, Papp Patrícia, Ekine Laura, Nagy Viktória, Béres Ildikó, Márkus Angéla, Nagy Laura, Varga Nóra, Kálmán Melinda, Fehér Adrienn.


Edző-testnevelő: Őrlős Zoltán.


Csoportmérkőzések

Karcagi Nagykun Református Gimnázium – Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium

38-16 ((12-6, 11-2, 6-4, 9-4)

Varga N., Fehér A. (16), Nagy K. (2), Tóth V. (4), Ekine L. (5), Papp P., Kálmán M. (4), Béres I. (4), Nagy V. (3), Márkus A., Méhes M.

Karcagi Nagykun Református Gimnázium – Székesfehérvári Széchenyi I. Szakgimnázium

38-16 ((12-6, 11-2, 6-4, 9-4)

Varga N., Fehér A. (18), Nagy K. (8), Tóth V. (18), Ekine L. (9), Papp P. (4), Kálmán M. (14), Béres I., Nagy V., Márkus A., Méhes M. (15).

Kecskeméti Református Gimnázium - Karcagi Nagykun Református Gimnázium

8-54 (4-10,4-15, 0-14, 0-15)

Varga N. (2), Fehér A. (11), Nagy K. (2), Tóth V. (6), Ekine L. (10), Papp P. (2), Kálmán M. (8), Béres I. (1), Nagy V. (6), Márkus A. (2), Méhes M. (4).

Karcagi Nagykun Református Gimnázium – Bajai III. Béla Gimnázium

29-19 (2-6, 17-4,7-4, 3-5)

Varga N., Fehér A. (10/3), Nagy K., Tóth V. (2), Ekine L. (9/3), Papp P., Kálmán M. (2), Béres I. (2), Nagy V. (2), Márkus A., Méhes M. (2).


Négy közé jutás Karcagi Nagykun Református Gimnázium – Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium

19-18 (3-6, 2-2, 7-5, 7-5)

Varga N., Fehér A. (4), Nagy K. (4), Tóth V. (1), Ekine L. (4), Papp P., Kálmán M., Béres I., Nagy V. (6), Márkus A., Méhes M.


Elődöntő Karcagi Nagykun Református Gimnázium – Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium

38-9 (9-4, 10-5, 11-0, 8-0)

Varga N., Fehér A. (6), Nagy K. (11), Tóth V. (5), Ekine L. (4), Papp P., Kálmán M., Béres I. (2), Nagy V. (4), Márkus A., Méhes M. (6).


Döntő Karcagi Nagykun Református Gimnázium – Mezőberényi Petőfi S. Evangélikus Gimn.

27-23 (3-7, 3-8, 9.2, 12-6)

Varga N., Fehér A. (14/3), Nagy K. (4), Tóth V. (3), Ekine L., Papp P., Kálmán M., Béres I., Nagy V. (4), Márkus A., Méhes M. (2)


Karcagi Nagykun Református Gimnázium 5300 Karcag, Madarasi út 1-3. E-mail: info@reformatus.eu